Z wizytą w „Dream Park” Ochaby

We wtorek 15 maja 2018r. klasy pierwsze wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się w bardzo ciekawe i rozrywkowe miejsce – do Dream Parku w Ochabach. Tam na nasze dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zwierzęta, olbrzymie dinozaury, miniaturowe budowle, a nawet dom do góry nogami!
Rozpoczęliśmy zwiedzanie od mini zoo, gdzie mogliśmy zobaczyć niespotykane często zwierzęta takie jak mini kangury, jeżozwierz czy lygrys – połączenie lwa z tygrysem. Następnie udaliśmy się na spacer po praku miniatur gdzie podziwialiśmy m.in. katedrę w Kolonii, piramidy egipskie, bliźniacze wieże z Kuala Lumpur czy most Tower Bridge. Dzięki miniaturowym budowlom, mogliśmy przenieść się w podróż po różnych zakątkach świata.
Kolejną atrakcją, która wywołała wiele emocji był dom, ale bardzo niezwykły, bo stojący na dachu! W domu do góry nogami  błędnik po prostu wariuje. Widząc kuchnię, lodówkę, łóżko czy w końcu samochód do góry nogami, mózg podpowiada nam, że to niemożliwe i usilnie stara się odwrócić obraz i złapać poziom – odczucia są po prostu nie do opisania.
Chwilę później nasze dzieciaki wybrały się do Parku Dinozaurów, gdzie olbrzymie prehistoryczne gady głośno ryczały i poruszały ogonami. Największy dinozaur w parku – brachiozaur – mierzył ponad 8 metrów.
Kolejną atrakcją zwiedzania był park linowy, ogromna kula na wodzie, zamki dmuchane, trampoliny i  plac zabaw to, to co sprawiło dzieciom najwięcej radości, wszyscy świetnie się bawili.
Następnie udaliśmy się do  prehistorycznego oceanarium. Dzieci mogły przenieść się w odległe czasy i poznać gigantycznych mieszkańców głębin, a także doświadczyć przerażającego ataku rekina! Szum wody, nastrojowa muzyka oraz świetnie przygotowana animacja w 3D potęgowały efekt pradawnych głębin. Na zakończenie tej bardzo ciekawej wycieczki, wybraliśmy się do kina 6D a także na wystawę zwierząt tropikalnych. Zrobiliśmy też pamiątkowe zakupy i udaliśmy się w podróż powrotną.
Pogoda tego dnia dopisała, duża atrakcyjność parku sprawiła, że humory również dopisywały, a wycieczkę można uznać za naprawdę udaną! A.G.
dav
dav
dav
dav
dav