Szlachetna paczka

Kolejny raz nasza szkoła dołączyła do akcji ,,Szlachetna Paczka”, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. W tym roku pragniemy pomóc i wywołać uśmiech na twarzy Pani Stanisławy. Zachęcamy wszystkich nauczycieli, uczniów i ich rodziców do przyłączenia się w przygotowanie paczki. Zbiórka trwa do 8 grudnia. Wszystkie produkty można zostawiać u wychowawców lub w sali nr 6. Opis rodziny: Pani Stanisława wiodła spokojne życie ze swoim mężem. Nic nie zapowiadało tragedii, jaka miała nadejść. Kilka lat temu wy wypadku brał udział jej mąż. W wyniku potrącenia został sparaliżowany. Kobieta musiała codziennie zajmować się mężem. Niestety parę miesięcy temu mężczyzna zmarł. Życie kobiety diametralnie się zmieniło. Pani Stanisława została z niewielką emeryturą i podupadającym zdrowiem. Przez nieopłacane raty za kredyt, komornik zajmuje część emerytury. Córka kobiety stara się wspierać mamę na tyle, ile może. Pomaga jej w zakupie leków i żywności. Całkowity przychód pani Stanisławy wynosi 1066 zł, po opłaceniu wszystkich rachunków 573 zł, miesięcznie zostaje jej na życie 493 zł. Mimo swojego wieku pani Stanisława potrafi cieszyć się każdym dniem. Jest bardzo aktywną kobietą, która większość swojego czasu spędza w swoim ogrodzie. Pieczenie ciast sprawia jej przyjemność, a jej sąsiedzi lubią ja odwiedzać, by móc spróbować jej wypieków. Kobieta w długie jesienne wieczory lubi szydełkować ozdoby na choinkę. Niestety mimo swojego wieku ozdoby te robi tylko dla swoich potrzeb. Pani Stanisława jest miłą i pogodną osobą, która z uśmiechem na twarzy wita każdy dzień. Potrzeby Rodziny:
  1. Żywność: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach.
  2. Środki czystości: mydło, żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyny czyszczące.
  3. Wyposażenie mieszkania: ręczniki 50×90 i kąpielowe 70×140, prześcieradło bez gumki, pościel 160×200, kołdra, pościel, koc, poduszka.
  4. Buty (Adidasy, Rozmiar: 39,Uwagi: Kolor czarny).
  5. Specjalne upominki – Zestaw talerzy obiadowych.
Pamiętajmy o tym, że pomagamy konkretnym osobom, a okazane dobro do nas powraca. Gotowi? No to pomagamy!