Moja mała Ojczyzna… – sukces w międzynarodowym, interdyscyplinarnym konkursie Mieszkam w Beskidach

 

W dniu 06. kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Świnnej odbyło się  oficjalne podsumowanie XXVI edycji konkursu „Mieszkam w Beskidach”, nad którym honorowy patronat objął Śląski i Małopolski Kurator Oświaty.

Nasza placówka od wielu lat bierze aktywny udział w konkursie, który cieszy się ogromnym powodzeniem  i z roku na rok zyskuje więcej laureatów.
W konkursie uczestniczyło około siedmiu tysięcy uczestników z 308 placówek oświatowych z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Ideą projektu jest zwrócenie uwagi uczestników na otaczające nas piękno malowniczego Beskidu.  Nasi podopieczni, prezentując bogactwo kulturowe naszej małej Ojczyzny – Żabnicy,  wykazali się kreatywnością i udowodnili, że młode pokolenie zna wartość folkloru, krajobrazu i motywów regionalnych, które ukazali za pomocą różnorodnych technik plastycznych i słownych.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie prac konkursowych oraz życzymy dalszych sukcesów.

mgr Barbara Grajcar

 

Lista nagrodzonych i wyróżnionych:

Opiekun: mgr Marta Starczyńska

  1. Daniel Klekociuk – III miejsce
  2. Emilia Fokt – III miejsce
  3. Michał Motyka – wyróżnienie
  4. Anna Ślósarczyk – III miejsce
  5. Paulina Krzus – II miejsce
  6. Paulina Kraus – III miejsce
  7. Nikola Pawlus – wyróżnienie
  8. Ewelina Wojtyła – wyróżnienie
  9. Wiktoria Szczotka – II miejsce
  10. Aleksandra Ciupka – I miejsce
  11. Michał Motyka – wyróżnienie

Opiekun: mgr Elżbieta Kozieł

  1. Martyna Golec – I miejsce
  2. Michał Kupczak – I miejsce
  3. Wiktor Dudka – II miejsce
  4. Michał Suchanek – III miejsce
  5. Wojciech Motyka – wyróżnienie
  6. Maksymilian Chowaniec – wyróżnienie

Opiekun: mgr Ewa Gałuszka

  1. Arkadiusz Ślósarczyk – III miejsce
  2. Łukasz Motyka – wyróżnienie
  3. Klaudia Dudka – wyróżnienie
  4. Kacper Golec – I miejsce
  5. Weronika Bierońska – III miejsce

Opiekun: mgr Maria Figura

  1. Kinga Kasperek – wyróżnienie
  2. Zuzanna Marszałek – III miejsce
  3. Michał Hernas – III miejsce
  4. Mateusz Pawełek – wyróżnienie

Opiekun: mgr Maria Jędrkiewicz

  1. Maja Chrobakiewicz – II miejsce
  2. Kinga Pomietło – III miejsce
  3. Hubert Pielichowski – wyróżnienie
  4. Roksana Kupczak – II miejsce
  5. Michał Żyrek – wyróżnienie
  6. Artur Podgórny – wyróżnienie

Opiekun: mgr Barbara Grajcar

  1. Emilia Fokt – I miejsce
  2. Anna Ślósarczyk – I miejsce
  3. Julia Kurowska – III miejsce
  4. Oliwia Juraszek – wyróżnienie
  5. Daniel Klekociuk – wyróżnienie
  6. Aleksandra Gluza – I miejsce
  7. Kinga Błachut – I miejsce
  8. Dawid Kozieł – I miejsce
  9. Paulina Stańco – II miejsce

Opiekun: mgr Sabina Gawlińska

  1. Arkadiusz Tetłak – I miejsce
  2. Jakub Wojtyła – I miejsce
  3. Emilia Wolna – I miejsce
  4. Michał Kozieł – I miejsce
  5. Zofia Motyka – I miejsce
  6. Natalia Tetłak – III miejsce
  7. Anita Wojciuch – III miejsce

Opiekun: mgr Cecylia Bochenek

  1. Hubert Jędrzejek – wyróżnienie