Chcesz pomóc? Zrób to z nami! Podarujmy książki dla szpitalnych bibliotek

Wielka Zbiórka Książek - plakat„Książki to jedyne miejsce, gdzie istnieje współczucie, pociecha, szczęście… i miłość. Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając. Książki nigdy nie odchodzą, nawet wtedy, gdy się je źle traktuje.” (Atramentowe serce, C. Funke)

Książka bywa lekiem, wiedzą to dobrze ci, którym czytanie pomogło w samotności, smutku, lęku i chorobie. Dlatego też miejscem, gdzie nie powinno ich nigdy zabraknąć są szpitale, zwłaszcza te, w których leżą dzieci.

Nasza biblioteka szkolna włącza się w akcję Wielkiej Zbiórki Książek 2017 !!!

organizowaną przez Fundację Zaczytani.org. To już III edycja tej akcji, którą objęły patronatem: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Prezydenci zaczytanych miast.

Zbierane są książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych i przekazywane później do bibliotek szpitali oraz innych placówek medycznych w całej Polsce.

Akcja trwa w Naszej bibliotece szkolnej do 26 maja 2017 roku!!!!

Co można zrobić?

  1. Nasza biblioteka zbiera wśród dzieci i nauczycieli książki wydane po 2000 roku (używane, ale w bardzo dobrym stanie, także literaturę popularną dla dorosłych) – prosze przynosić książki do biblioteki szkolnej do 26 maja 2017r.
  2. Dzieci tworzą laurkę lub list dla małych pacjentów (indywidualnie lub zbiorowo) – z dołączonymi np. zdjęciami
  3. Książki dostarczone zostaną do Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Bielsku-Białej, skąd zostaną przekazane do punktu zbiórki w Krakowie.
  4. Strona Fundacji: http://zaczytani.org.

Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w Wielkiej Zbiórce – przyłączcie się do nas!